Rowery MTB dla dzieci – jakie modele warto kupić na prezent?


Rower to bezsprzecznie jeden z najlepszych prezentów, jakie można ofiarować dziecku. Odchodząc od nieco zbyt frywolnego obdarowywania dzieci gadżetami elektronicznymi warto przypomnieć sobie powody, dla których jeszcze kilkanaście lat temu rower był podstawowym prezentem w okresie komunijnym. Nauka jazdy na rowerze w dzieciństwie to doskonały czas na poprawę sprawności ruchowej, trening równowagi, czy wreszcie naukę kontroli nad pojazdem, która na pewnym etapie życia przyda się każdemu. Pierwsze rowerowe kroki stawia się zwykle na rowerkach biegowych z kołami 10 i 12-calowymi. Nieco wyższym modelem będą rowery na 16” kołach, wyposażone bardzo często w zapasowe kółka i przeznaczone głównie do jazdy po twardych ścieżkach rowerowych. Prawdziwa zabawa rozpoczyna się dopiero przy kołach 20” i 24” – to tu możemy mówić o pierwszych dziecięcych modelach MTB. Na które warto postawić w nadchodzącym sezonie?

Cube Kid 200 – 20”

Pierwszy, „dorośle” wyglądający rowerek dla dziecka to zwykle czas do nauki jazdy poza twardymi ścieżkami rowerowymi. Choć 7-latki rzadko zabiera się na naprawdę wyboiste ścieżki leśne, możliwość podróżowania po nierównościach na pierwszym dwukołowcu będzie znacznie łatwiejsza z rowerem, który choć trochę przypomina klasyczne MTB. Model Cube Kid 200 nie posiada co prawda amortyzatorów, jednak producenci postanowili umieścić w nim podstawowy zestaw przerzutek oraz hamulce v-brake znacznie przybliżające rower to prawdziwych MTB. Rowerki Cube Kid 200 występują zarówno w wersji dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Z pewnością sprawdzą się jako prezent dla młodego wielbiciela aktywnego wypoczynku.

Cube Kid 200 boy

Zobacz rower w sklepie Królestwo Rowerów.

Cube Kid 240 – 24”

Większym i znacznie poważniejszym pretendentem do roli najlepszego MTB dla dzieci jest model CUBE Kid 240. To właśnie na nim producenci postanowili skupić całą swoją uwagę, tworząc wytrzymały i bezpieczny rower górski, oparty o lekką, aluminiową ramę, osprzęt marek Shimano, a także, w wersjach Disc i Race, hydrauliczne hamulce tarczowe. Dzięki dość szerokim oponom i amortyzatorowi w przednim widelcu, Cube Kid 240 jest już pełnoprawnym dziecięcym rowerem MTB, który pozwoli z powodzeniem dotrzymać kroku dorosłym w wyprawach na nieco trudniejszym, wyboistym terenie.

KROSS Dust Replica

Kolekcja Dust jest kojarzona przez wielbicieli marki Kross jako jedna z ciekawszych pozycji MTB dla dorosłych riderów. Marka postanowiła więc wyjść do swoich klientów z propozycją Dust Replica, która jest idealną, zminiaturyzowaną wersją klasyka. Oparty na 24” kołach rowerek jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci w wieku 8-12 lat, a więc z powodzeniem sprawdzi się jako prezent komunijny czy urodzinowy. Zbudowana na aluminiowej ramie Performance, Replica jest lekkim i wytrzymałym rowerem z geometrią pozwalającą na skuteczne pokonywanie nawet najtrudniejszych terenów. Widelec stworzony w stajni Krossa posiada tu 50 mm skok amortyzatora odpowiedzialny za pochłanianie wstrząsów i ochronę nadgarstków podczas pokonywania drobnych przeszkód. Z „dorosłego” modelu przeniesiono tu również hamulce typu V-Brake, które doskonale sprawdzają się w wielu tradycyjnych modelach MTB.

Kross Dust Replica 2018

Zobacz rower w sklepie Królestwo Rowerów.

KROSS Lea Replica

Marka KROSS to zdecydowanie pionier w dziedzinie przenoszenia swoich świetnie sprzedających się modeli rowerów w zminiaturyzowaną, dziecięcą formę. Losy modelu Dust podzieliła tym razem damska Lea – MTB przyzwyczajony do niepewnego terenu górskiego. Rower w wersji dziecięcej został wyposażony w standardowe dla górali Krossa hamulce V-Brake, które w przypadku dzieci rozpoczynających swoją przygodę z jazdą terenową sprawdzają się znakomicie. Oprócz hamulców, za bezpieczeństwo na trasie odpowiada stworzony przez KROSS widelec z 40 mm skokiem amortyzatora, chroniący przed nadmiernymi wstrząsami podczas jazdy.

Manetki Shimano Revoshift, połączone z przednią i tylną przerzutką Shimano Tourney to aż 18 biegów pozwalających na regulowanie trybu jazdy zależnie od trudności terenu i umiejętności oraz siły młodej rowerzystki. Całość została zbudowana na lekkiej aluminiowej ramie w stylowym, typowo dziewczęcym ubarwieniu. Kross Lea Replica będzie prezentem, nad którym zachwyci się każda dziewczynka, niezależnie od tego, czy interesuje ją jazda górska, czy może typowo miejska. Lea sprawdzi się właściwie wszędzie i to chyba jej główna zaleta.