Rowery biegowe – radość dla dzieci

Opublikowano przez dnia Lis 17, 2017 |


W dobie gdy dzieci niechętnie spędzają czas aktywnie, nawyk ten powinien być wprowadzany od najmłodszych lat. Dzięki temu każde dziecko będzie od najmłodszych lat przyzwyczajone do radości i satysfakcji jaki może zapewnić dawka ruchu. Dobrym pomysłem aby wprowadzić ten pomysł w życie jest zakupienie rowerka biegowego.

Zdecydowanie się na taki krok wiąże się z wieloma innymi korzyściami. Dziecku będzie w przyszłości łatwiej nauczyć się jeździć na tradycyjnym rowerze, ponadto wytrenuje zmysł równowagi i koordynację ruchów. Warto zatem zadać pytanie: czym charakteryzuje się rower biegowy? Jak wybrać odpowiedni model?

 

Rower biegowy – charakterystyka

Rowery biegowe są tworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Oprócz dostosowanego wyglądu, przyjaznych kolorów i wygodnego kształtu rower posiada wiele funkcjonalnych rozwiązań dzięki którym jazda jest łatwa i bezpieczna. Rower biegowy nie posiada pedałów. Na tym etapie dziecko skupia się na utrzymaniu równowagi i koordynacji ruchów.

Regulowane siodełko sprawia, że możliwe jest wyregulowanie wysokości siedziska przez co dziecko będzie mogło jeździć na dobrze ustawionym, wyprofilowanym rowerku. Regulacja jest możliwa także w kierownicy, której rączki zostały pokryte specjalnym materiałem, który zapobiegnie ślizganiu się dłoni dziecka. Rower biegowy cechuje się lekkością. Rama tworzona jest ze stali. Mimo, że konstrukcja nie waży dużo, jest wytrzymała i odporna na zniszczenia. Siedzisko również zostało zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Jest zdecydowanie bardziej miękkie, większe niż modele dla dorosłych.

Koła rowerków biegowych są zazwyczaj wykonywane z miększego materiału piankowego. Bardzo często rowerki biegowe posiadają dodatkową regulację jaką jest ogranicznik skrętu kierownicy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dziecko będzie w stanie utrzymać równowagę i prowadzić rowerek prosto.

 

Dlaczego warto zakupić rower biegowy dla swojego dziecka?

Rower biegowy jest według specjalistów znacznie lepszym rozwiązaniem niż rower z bocznymi kółkami. Dziecko uczące się od samego początku jazdy na dwukołowym rowerze łatwiej przestana się na klasyczny rower. Maluch podczas nauki jazdy rozwija:

  • zmysł równowagi,
  • koordynację ruchów,
  • koncentracje,

przez co staje się sprawniejszy i poprawia się jego kondycja. Bardzo ważnym aspektem jest sam fakt, że jazda na rowerku biegowym z pewnością będzie dla dziecka olbrzymią przyjemnością i frajdą.

Dzięki niemu dziecko będzie spędzało aktywnie czas i od małego przyzwyczai się do takiej formy odpoczynku. Dziecko będzie miało znacznie łatwiejszy start podczas rozpoczęcia nauki jazdy na tradycyjnym rowerze.

Będzie ono w stanie bez problemu utrzymać równowagę i kontrolować kierunek jazdy.

 

Jak wybrać rower biegowy?

Wybór roweru biegowego będzie o tyle łatwiejszy z racji, że obecnie na ryku możemy zakupić różnorodne modele, a wybór jest naprawdę ogromny. Koniecznie należy wziąć pod uwagę zdolności, wiek oraz wzrost dziecka. Najlepiej rower dobierać razem z dzieckiem. Wielkość kół koniecznie musi być dopasowana do wzrostu naszej pociechy. Warto również zwrócić uwagę na elementy działające ochronnie.

Miękkie koła, antypoślizgowe rączki, ogranicznik skrętu kierownicy- mimo że wydają się mało znaczącymi elementami mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo naszej pociechy. Warto także zadbać o to by sam model podobał się dziecku. Kolor, elementy ozdobne powinny podpaść maluchowi do gustu – sprawi to, że maluch będzie chętnie korzystał z zakupionego rowerku. Dzięki szerokiemu wyborowi każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie zarówno pod względem wymagań względem dziecka jak i w aspekcie cenowym.

zielony rowerek biegowy

Szukasz pierwszego rowerku biegowego dla swojego dziecka? Odwiedź sklep Królestwo Rowerów – wybierz rower biegowy już od 229 ,-