Największe gry terenowe we Wrocławiu w 2023


Ekspedycja Express organizuje różnorodne gry terenowe, których podstawą są ciekawe i zaskakujące zadania. W zależności od scenariusza uczestnicy rywalizują między sobą lub muszą nawiązać skuteczną współpracę w celu pokonania wspólnego wroga, jakim jest mocno ograniczony czas. Podstawą pomyślnego ukończenia gry jest przede wszystkim nieszablonowe myślenie, a także umiejętność szybkiego reagowania w obliczu przeciwności. 

Do kogo są skierowane gry terenowe we Wrocławiu? 

Gry terenowe we Wrocławiu skierowane są dla osób, które są znudzone spędzaniem wolnego czasu na kanapie i poszukują innych, bardziej aktywnych sposobów na wypoczynek. Do udziału w grach tego typu zachęcane są przede wszystkim osoby chcące przeżyć przygodę, zaznać trochę ruchu i świetnie się bawić bez względu na porę roku. Scenariusze przeznaczone są z reguły dla osób dorosłych, w niektórych aktywnościach mogą brać udział także nastolatkowie. 

Dlaczego warto wziąć udział w grach terenowych? 

Udział w zabawach i grach terenowych to szansa na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Pozwala przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę i poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Dzięki wzięciu udziału w grze terenowej można także sprawdzić się w różnych nietypowych i trudnych do przewidzenia sytuacjach. 

czas wolny

Gry terenowe we Wrocławiu w 2023 roku 

W 2023 roku Ekspedycja Express organizuje trzy różne gry terenowe we Wrocławiu i jego najbliższych okolicach. Są to Las Zbrodni, Misja Sobótka oraz Night Challenge. 

  1. Las zbrodni 

Las zbrodni to pierwsza stworzona przez Ekspedycję Express gra scenariuszowa. Jej uczestnicy muszą utworzyć zespół śledczy składający się z od dwóch do sześciu osób. Zadaniem tego zespołu jest dowiedzenie się, kto stoi za zabójstwem trzech młodych kobiet, których zwłoki odnaleziono w Lesie Mokrzańskim. Czas ucieka, a prokurator się niecierpliwi, dlatego śledczy mają tylko cztery godziny na dostarczenie dowodów i wskazanie sprawcy. Każdy zespół ma do swojej dyspozycji:

  • materiały dowodowe, 
  • zabezpieczone miejsca w lesie, 
  • świadków, 
  • nagrania wideo,
  • mapę z najważniejszymi miejscami związanymi ze sprawą. 

Uczestnicy posiadają ponadto dostęp do systemu informatycznego Departamentu Do Spraw Bezpieczeństwa, w którym czekają pomocne informacje oraz baza danych wszystkich podejrzanych. Po upływie czterech godzin śledczy muszą wskazać jednego z dwunastu podejrzanych prokuratorowi, który stawia go w stan oskarżenia i wnioskuje o wymierzenie kary dożywotniego pozbawienia wolności. O tym, czy śledczy poprawnie wytypowali sprawcę morderstw, dowiadujemy się po sprawie sądowej. 

  1. Misja Sobótka 

Misja Sobótka to gra terenowa organizowana u podnóży góry Ślęża, w mieście Sobótka, 30 kilometrów od Wrocławia. Biorące w niej udział osoby mogą poczuć się jak w programie typu Azja Express – łączą się w drużyny dwu, trzy lub czteroosobowe, rywalizują z innymi, poznają ciekawych ludzi i świetnie się bawią przez cały dzień. Przed rozpoczęciem gry uczestnicy wkładają swoje telefony i inne urządzenia elektroniczne do specjalnych torebek typu safebag. W zamian otrzymują specjalne smartfony z ekspedycyjnymi aplikacjami, które dbają o bezpieczeństwo oraz ułatwiają, a czasem utrudniają wykonanie poszczególnych zadań. Każda drużyna zostaje ponadto wyposażona w plecak z zawartością przydatną w czasie gry. Wszelkie niezbędne materiały i dodatkowe elementy przekazywane są uczestnikom przez organizatorów na bieżąco. 

  1. Night Challenge 

Night Challenge to nocna gra terenowa. Organizowana jest w lasach w Miękini koło Wrocławia. W grze uczestniczą zespoły składające się z od dwóch do sześciu osób. Każdy z nich otrzymuje indywidualną godzinę startu. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości ekspedycyjnej gotówki, którą uczestnicy otrzymują za wykonanie określonych zadań. Przed startem wszystkie drużyny zostają wyposażone w specjalną mapkę, dostęp do aplikacji, kartę drużyny oraz zasady gry i kopertę z pierwszą misją. Na wykonanie jak największej ilości zadań uczestnicy mają siedem godzin. 

Osoby chcące przeżyć przygodę i doznać niezapomnianych emocji zachęcamy do wzięcia udziału w grach terenowych organizowanych przez Ekspedycję Express. Gra Las zbrodni organizowana jest 7 czerwca i 6 sierpnia, Misja Sobótka 8 lipca, a Night Challenge 15 lipca. W celu zapoznania się ze szczegółami oferty, a także zakupu biletu na wybrane wydarzenie, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej https://ekspedycja.pl/