Dlaczego warto wybierać dla dzieci ekologiczne pieluszki


Rodzice, którzy chcą wybrać dla swoich maluchów najlepsze jakościowo pieluszki, często nie są pewni, na które się zdecydować, kiedy na sklepowych półkach znajduje się mnóstwo propozycji. Często wybór jest losowy i kończy się podrażnieniami czy odparzeniami skóry dziecka z powodu niewłaściwych materiałów używanych przez producenta. Można temu zapobiec, używając pieluch ekologicznych. O tym, dlaczego warto je wybierać, piszemy w tym artykule.

Pieluszki ekologiczne

Podobnie, jak w wielu innych branżach, również wśród produktów dla dzieci zagościły propozycje ekologiczne i warto z nich korzystać, ponieważ są one nie tylko przyjazne środowisku, lecz również znacznie bezpieczniejsze dla dzieci. Materiały ekologiczne to nic innego jak tylko materiały naturalne, czyli zdrowe dla skóry i znacznie bardziej wygodne. Choć takie skutki uboczne noszenia pieluch jak odparzenia czy przegrzanie lub wysypki stały się w świadomości wielu normą, nie są one nieunikalne i z łatwością można pozbawić bobasów tego ryzyka, stosując pieluchy wykonane z lepszej jakości materiałów.

Zalety pieluch ekologicznych

Pieluszki Beaming Baby w ofercie EkologicznyStart.pl

Pierwszym powodem, dla którego warto wybierać właśnie pieluchy naturalne, jest wykorzystywany do ich zrobienia materiał. Przykładowo, w pieluchach Bambo Nature użyto wkładu z pulpy drzewnej bielonej wodą utlenioną, a w pieluszkach Beaming Baby zastosowano wkład z pulpy kukurydzianej. Są to materiały pozbawione środków chemicznych, które przepuszczają powietrze i tym samym pozwalają skórze na swobodne oddychanie.

Wspomniane problemy wynikające ze stosowania sztucznych materiałów praktycznie nie istnieją podczas stosowania materiałów naturalnych. Kiedy skóra dziecka może normalnie oddychać, nie dochodzi do przegrzania, co oznacza, że narządy płciowe dzieci nie są narażone na problemy i nie występują też odparzenia.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybierać pieluszki naturalne jest to, że wchłaniają one wilgoć znacznie lepiej, niż popularne, sztuczne pieluchy. Dzięki temu przed zmianą pieluchy bakterie nie mają szansy na szybszy rozwój, co – naturalnie – sprawia, że dziecko nie jest narażone na poważne infekcje. Co więcej, dobre wchłanianie i naturalny materiał znacznie poprawiają wygodę i komfort dziecka podczas snu czy aktywności.

Co jeszcze warto wiedzieć o pieluszkach ekologicznych?

Wśród najbardziej znanych pieluch ekologicznych znajdują się takie marki jak Bambo Nature, Muumi i Beaming Baby. Każda z nich dedykuje swoje produkty wszystkim dzieciom, zarówno tym z wyjątkowo wrażliwą skórą, jak i tym, które nie borykają się z dolegliwościami skórnymi. Pieluchy Bambo Nature będą świetnym wyborem w przypadku maluchów cierpiących na atopowe zapalenie skóry, czy też tych dzieci, które miały do czynienia ze sztucznymi materiałami w pieluszkach, np. zawierającymi kwas akrylowy. Pieluszki te pozwolą skórze na regenerację i przyzwyczajenie się do zdrowego oddychania i podobnie jest w przypadku pieluch Muumi.

Wykorzystywanie naturalnych materiałów oznacza również współpracę z matką naturą. Wszystkie wymienione marki sprzedają produkty biodegradowalne, które nie będą zalegały i zaśmiecały środowiska. Co więcej, jeśli chodzi o pieluchy Beaming Baby, mają one najwyższy stopień biodegradowalności. Porównując pieluchy ekologiczne ze sztucznymi, widać wyraźnie, że te pierwsze są znacznie zdrowsze i bezpieczniejsze dla zdrowia dzieci, a oprócz tego można dzięki nim ochronić środowisko naturalne przed wyniszczaniem. Pieluchy ze sztucznych materiałów, z kolei, sprawiają, że dzieci często ciepią na podrażnienia czy odparzenia. Naturalne pieluszki dobrze wchłaniają wilgoć, a jednocześnie nie są za grube i posiadają rzepy wielokrotnego użytku, co jest dodatkowym plusem, dającym komfort każdemu maluchowi.